Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kalendarz imprez kulturalnych w nowej odsłonie. Zobacz na co mogą liczyć mieszkańcy Elbląga i turyści

Panorama Elbląga. Fot. M. Stankiewicz

Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu po prawie 3-miesięcznej przerwie wraca do organizacji imprez, które zaplanowało na ten rok.

Niektóre z nich muszą poczekać do następnego roku, inne odbędą się w okrojonej formie. Wszystko zgodnie z zaleceniami epidemicznymi – przyznaje rzecznik Galerii EL Wojciech Minkiewicz.

Możliwości ogranicza też trwający remont zabytkowego obiektu.

Przygotowane zamierzenia są rozpisane do końca wakacji. Będzie jednodniowy Festiwal Jazzbląg, wystawy oraz artystyczne warsztaty dla dzieci. 12 czerwca odbędzie się druga Giełda Winyli, która miała być w kwietniu. 20 czerwca zacznie się Elbląskie Święto Muzyki. Przed pandemią pokazywane były filmy o jazzie, teraz przyjdzie czas na koncerty na żywo. Nie tylko w Galerii EL, ale też w przestrzeni miejskiej.

Tuż przed wakacjami rozegrana zostanie gra miejska pod nazwą „Fotogra”, a dzień później odbędzie się finał Festiwalu Filmów Poniżej Poziomu. W tym roku pod hasłem „Tu Elbląg”.

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, Elbląg
Sądy w Elblągu szukają ławników. „Ich doświadczenie życiowe jest cenne przy rozstrzyganiu wielu spraw”

Sądy okręgowy i rejonowy w Elblągu poszukują ponad 70 ławników, którzy będą pracować w kadencji 2020-23. Są to wybory uzupełniające, ponieważ nie udało się powołać koniecznej...

Zamknij
RadioOlsztynTV