Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kadra lidzbarskiego domu dziecka ponownie stanęła przed sądem. Są oskarżeni o znęcanie się nad dziećmi

Dom dziecka w Lidzbarku. Fot. Łukasz Węglewski

Przed Sądem Rejonowym w Działdowie o godzinie 9 rozpoczęła się rozprawa w procesie byłej dyrektorki i pracowników domu dziecka w Lidzbarku. Są oskarżeni o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad wychowankami.

Jak wynika z ustaleń ostródzkiej prokuratury, w latach 2010-2014 poszkodowanych zostało 45 dzieci.  Były m.in. zamykane w izolatce oraz oblewane brudną wodą. Miała to być kara za pobrudzenie ścian jadalni.

We wrześniu zeszłego roku działdowski sąd  umorzył postępowanie. Argumentował to „niespójnością” między prokuratorskim postanowieniem o przedstawieniu zarzutów a aktem oskarżenia. W listopadzie Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił tę decyzję i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania.

W kwietniu, podczas pierwszej rozprawy, sąd, na wniosek oskarżyciela i obrońców, zdecydował, że proces będzie się toczył za zamkniętymi drzwiami. Oskarżeni nie przyznają się do winy. Może im grozić do 5 lat więzienia.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Lidzbark, przemoc, dom dziecka, rozprawa, znęcanie się
Spadkobierca Warmiaczki z Gietrzwałdu żąda 700 tysięcy złotych za przejęty majątek

Odszkodowania domaga się Klemens Bandt, który wyjechał do Niemiec w 1990 roku. Chce od Skarbu Państwa 700 tysięcy złotych za siedlisko i 58-hektarowe gospodarstwo w gminie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV