DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Kacper Kozłowski srebrnym medalistą Mistrzostw Europy!

Pierwszy raz w historii Polska reprezentacja lekkoatletów zwyciężyła klasyfikację medalową. Zrobiła to podczas Mistrzostw Europy w Amsterdamie.

Jeden z 12 krążków zdobył reprezentant Warmii i Mazur. Kacper Kozłowski z AZS UWM Olsztyn wywalczył srebro w sztafecie 4×400 metrów. Biegł na drugiej zmianie. Dostał pałeczkę od Łukasza Krawczuka. Przekazał ją Jakubowi Krzewinie, a ten Rafałowi Omelko. Polacy osiągnęli czas 3:01.18 i byli gorsi tylko od Belgów, którzy dobiegli na metę osiem setnych sekundy szybciej. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Wielkiej Brytanii z czasem 3:01.44.

W centrum wydarzeń w stolicy Holandii był trener AZS UWM Zbigniew Ludwichowski. Ocenił występ zarówno Kacpra Kozłowskiego, jak i kulomiota Gwardii Szczytno – Konrada Bukowieckiego, który zajął 4. miejsce w swoim finale.

00:00 / 00:00

W Amsterdamie sztafeta 4×100 metrów z Karolem Zalewskim z AZS UWM zajęła 6. miejsce.

(mswin/kos)

Więcej w medal, lekkoatletyka, Karol Zalewski, Kacper Kozłowski, Konrad Bukowiecki, srebrny medal, Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce
Bukowiecki i Zalewski złotymi medalistami MP!

W Bydgoszczy zakończyły się Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Nas najbardziej cieszą sukcesy warmińsko-mazurskich sportowców. Karol Zalewski zdobył złoty medal w wyścigu na 100 metrów i...