Jubileusz elbląskiego MOSiR-u i rada sportu okiem Marka Kucharczyka
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu obchodzi 50-lecie działalności. – Pomimo upływu lat, nasz cel pozostaje niezmienny – mówił w Porannych Pytaniach z Elblągu Marek Kucharczyk, dyrektor ośrodka.
W ciągu tych pięciu dekad wiele się zmieniło. Zbudowano nowe obiekty sportowe, a organizowane wydarzenia zyskały coraz większe grono fanów – dodał Kucharczyk. Główne obchody 50-lecia zaplanowano na połowę października, jednak przez cały rok będą organizowane wydarzenia sportowe upamiętniające tę rocznicę. W tym roku mija także 10 lat od otwarcia Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka.
Przebudowie uległ również dawny odkryty basen przy ul. Spacerowej – nowy kompleks basenowo-rekreacyjny zostanie otwarty w czerwcu. W jego skład wejdą m.in. główna niecka basenowa, brodzik dla dzieci, pięć zjeżdżalni wodnych, boiska rekreacyjne, plac zabaw oraz trawiasta strefa wypoczynkowa.
Marek Kucharczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu, został nowym przewodniczącym elbląskiej rady sportu.
To dla mnie duże zobowiązanie i zaszczyt, że mogę współpracować z tak doświadczonymi osobami ze świata sportu
– powiedział.
Rada Sportu ma także dwóch wiceprzewodniczących: Wojciecha Załuskiego, prezesa UKS Silvant Kajak Elbląg oraz Wojciecha Samulewskiego, prezesa Energa MKS Truso Elbląg.
Posłuchaj rozmowy Anety Pastuszki
Autor: A. Pastuszka
Redakcja: M. Rutynowski






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







