Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Jest tak, jak sobie wymarzyliśmy”. Poznaliśmy nowych IV-ligowców

Przedstawiamy nowych IV-ligowców, czyli zespoły, które wygrały rozgrywki w ligach okręgowych.

W pierwszej grupie, z 6-punktową przewagą, pierwsze miejsce zajęła Pisa Barczewo, która wraca do grona IV-ligowców po rocznej przerwie. – Graliśmy o awans – przyznaje trener Pisy Marek Paprocki.

Zostaję w Pisie Barczewo, więc już kompletuję kadrę na przyszły sezon (…). Przed sezonem mieliśmy taki cel, by awansować, najlepiej z pierwszego miejsca, ale odgórne założenie było takie, by wrócić do IV ligi czy z pierwszego, czy drugiego miejsca (…)

– dodał.

Drugą grupę okręgówki wygrał natomiast Start Nidzica. To powrót na 5. szczebel rozgrywkowy po 10 latach gry w klasie okręgowej, a nawet A-klasie. Jednym z ojców sukcesu jest bez wątpienia doświadczony trener Czesław Żukowski.

Jestem szczęśliwy jako trener. Myślę, że drużyna i sztab, cały klub i miasto są zadowoleni. Muszę przyznać, że to był bardzo trudny sezon, było wiele bardzo dobrych drużyn w naszej grupie, więc to była trudna walka do ostatniej kolejki. Na koniec stało się tak, jak sobie wymarzyliśmy (…)

– powiedział trener Żukowski.

Za tydzień początek baraży o forBET IV ligę, w których Orlęta Reszel zmierzą się z rezerwami Stomilu Olsztyn, a Sokół Ostróda z Constractem Lubawa.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w piłka nożna, IV liga
ME 2024. Trener Michał Probierz: zabrakło nam cwaniactwa w końcówce meczu

Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Michał Probierz powiedział po porażce 1:2 z Holandią w Hamburgu w meczu Euro 2024, że jego drużynie "zabrakło w końcówce spotkania cwaniactwa"....

Zamknij
RadioOlsztynTV