Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest decyzja sądu w sprawie matki, która podała dziecku narkotyki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Matka, która jest sądzona za podanie w ubiegłym roku 9-miesięcznemu wówczas synkowi narkotyków, będzie mogła mieć kontakt z dzieckiem – taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Elblągu.

Proces z wyłączeniem jawności trwa nadal, ale konieczne było ustalenie rodzaju i częstotliwości kontaktów kobiety z nastoletnią córką i prawie dwuletnim obecnie synkiem – wyjaśnia sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu.

Będzie go widywała dwa razy w tygodniu po trzy godziny, a także w co drugi weekend w swoim domu. (…) Sąd zdecydował, że córka pozostanie pod jej opieką. I ustanowił dozór kuratora, który będzie czuwał nad dobrem dzieci

– dodaje sędzia Tomasz Koronowski.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy, w styczniu zeszłego roku pogotowie ratunkowe przywiozło do szpitala w Elblągu niemowlę z objawami padaczki. Po zbadaniu chłopca lekarze stwierdzili, że jest on pod wpływem silnych środków psychotropowych. Według prokuratury podała je matka, która stanęła przed sądem pod zarzutem bezpośredniego narażenie życia dziecka.

Od wyjścia ze szpitala chłopiec przebywa w rodzinie zastępczej.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w narkotyki, pogotowie ratunkowe, sąd rejonowy w Elblągu, kurator sądowy
Wprowadzili do obrotu narkotyki o wartości prawie 12 milionów złotych

Siedem osób zamieszanych w handel narkotykami zatrzymali strażnicy graniczni z Gołdapi razem z funkcjonariuszami CBŚP w Opolu. Zorganizowana grupa przestępcza wprowadziła do obrotu ponad 160 kilogramów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV