Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest decyzja dotycząca bojerowych Mistrzostw Świata i Europy. „Polska flota jest najmocniejsza”

Bojery na Zalewie Wiślanym, fot. Michał Skroboszewski

Bojerowe Mistrzostw Świata i Europy zostaną rozegrane już w weekend na jeziorze Hjälmaren w Szwecji. Wśród faworytów do zajęcia całego podium są zawodnicy z Warmii i Mazur.

W składzie bojerowców z regionu jest m.in. broniący tytułu Łukasz Zakrzewski i Mistrz Polski – Tomasz Zakrzewski. Obaj reprezentują klub MKŻ Mikołajki i obaj stanęli także na podium międzynarodowych Mistrzostw Polski, które odbywały się na Litwie. Łukasz Zakrzewski był trzeci, a Tomasz Zakrzewski zawody wygrał. Rozdzielił ich kolega klubowy Robert Graczyk.

Jak mówi Tomasz Zakrzewski, mistrzostwa naszego kraju trudniej wygrać, niż mistrzostwa świata, czy Europy.

Polska flota jest najmocniejszą flotą na świecie i wszystkie miejsca na podium mistrzostw świata są zajmowane przez samych Polaków z nielicznym wyjątkiem. Tak naprawdę ścigamy się w grupie tych sześciu top, top zawodników, z których każdy może sięgnąć po każdy tytuł i każde zwycięstwo (…) Decydują jedynie niuanse (…)

Posłuchaj rozmowy Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, bojery, Mistrzostwa Europy
Stomil Olsztyn – Arka Gdynia: lania nie było, ale wynik nie cieszy

Piłkarze 1. ligowego Stomilu na zakończenie obozu przygotowawczego w Cetniewie, zagrali sparing z gdyńską Arką, czyli rywalem, który w ostatnim zeszłorocznym meczu rozbił olsztynian aż 6:0....

Zamknij
RadioOlsztynTV