Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest areszt dla podejrzanego o zabójstwo na olsztyńskim osiedlu

Na trzy miesiące do aresztu trafił 25-latek podejrzany o zabójstwo na jednym z osiedli w Olsztynie. Przypomnijmy – do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę (22 maja) przy ul. Obrońców. Policja ujawnia okoliczności tej tragedii.

W jednym z domów na terenie miasta miało dojść do awantury między mężczyznami, w trakcie której 25-latek kilkukrotnie ugodził nożem 47-latka. Niestety, rany okazały się na tyle poważne, że doprowadziły do śmierci mężczyzny. 25-latek został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu. Mężczyzna był agresywny. Swoim zachowaniem stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla siebie oraz innych osób

– powiedział sierżant sztabowy Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

00:00 / 00:00

25-latek trafił do szpitala. Tam zaatakował pielęgniarkę i policjantkę. Przetransportowano go do aresztu.

O szczegółach sprawy opowiedział sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Według ustaleń prokuratura Paweł S. miał zadać Andrzejowi S. m.in. liczne rany kłute szyi, co doprowadziło do intensywnego krwawienia i śmierci pokrzywdzonego na miejscu zdarzenia. Ponadto Paweł S. jest podejrzany o naruszenie nietykalności cielesnej interweniującej policjantki podczas jego zatrzymania.

00:00 / 00:00

W ocenie sądu, dowody są na tyle mocne, że areszt Pawła S. był konieczny. Chodzi o to, żeby nie wpływał na zeznania świadków. Postanowienie w tej sprawie nie jest jednak prawomocne. 25-latek usłyszał zarzut zabójstwa oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Przyznał się do winy. Grozi mu za to nawet dożywocie.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

Śmierć przed domem w Olsztynie. Zatrzymano mężczyznę

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokuratura, policja, zabójstwo, tragedia, video, kłótnia
Organizatorzy nielegalnego hazardu zatrzymani. Działali w trzech województwach

Funkcjonariusze CBŚP i KAS zatrzymali 15 osób podejrzanych o udział w hazardowym gangu. Zatrzymani mieli organizować nielegalne gry hazardowe na automatach. Działali w Olsztynie i innych...

Zamknij
RadioOlsztynTV