Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Organizatorzy nielegalnego hazardu zatrzymani. Działali w trzech województwach

Fot. KAS

Funkcjonariusze CBŚP i KAS zatrzymali 15 osób podejrzanych o udział w hazardowym gangu. Zatrzymani mieli organizować nielegalne gry hazardowe na automatach.

Działali w Olsztynie i innych miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego, ale też na Podlasiu i w Zachodniopomorskiem – wynika z informacji Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

Łącznie gang posiadał nawet kilkadziesiąt maszyn do gier losowych w specjalnie ukrytych pomieszczeniach, które były monitorowane, a obsługa wpuszczała do nich tylko znanych wcześniej klientów. Śledczy szacują, że tylko w ciągu dwóch miesięcy działania gang mógł zarobić na automatach nawet 120 tysięcy złotych. Podczas zatrzymań zabezpieczono 180 tysięcy złotych, biżuterię o wartości 40 tysięcy złotych, pistolet, 2 rewolwery czarnoprochowe i wiatrówkę.

O szczegółach akcji mówi mł. asp. Marta Rosiak, rzecznik olsztyńskiej Izby Administracji Skarbowej.

00:00 / 00:00

Zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstw skarbowych. Łącznie w wielowątkowym śledztwie służby przejęły już 350 automatów o wartości ponad czterech milionów złotych.

Fot. KAS

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w hazard, automaty
Niepozorny lokal, a w środku nielegalny biznes

Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Krajowej Administracji Skarbowej z Elbląga i z Ełku skonfiskowali 10 nielegalnych automatów do gier. - Aż 6 urządzeń zarekwirowano w Elblągu - powiedziała młodszy...

Zamknij
RadioOlsztynTV