Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest akt oskarżenia wobec burmistrza Pisza. Problemy ma także jego zastępca

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi S., pełniącemu funkcję burmistrza Pisza. Zarzucono mu niedopełnienie obowiązków służbowych w związku z realizacją miejskiej inwestycji.

Chodzi o rewaloryzację parku. W połowie 2018 roku urząd miejski w Piszu otrzymał od samorządu województwa prawie 1 milion 400 tysięcy złotych dofinansowania. W trakcie inwestycji wykonano prace, które nie były przewidziane we wniosku o dofinansowanie. Chodzi o wycięcie w parku 19 drzew, usunięcie fragmentu trawnika i wybudowanie tam placu zabaw. Powstała też znacznych rozmiarów konstrukcja statku przeznaczonego dla dzieci.

W związku z tym, że zmiany w projekcie nie zostały zgłaszane do akceptacji, Urząd Marszałkowski bez wypowiedzenia rozwiązał umowę o dofinansowanie i gmina Pisz utraciła całość przeznaczonej na tę inwestycję kwoty.

Zmiany w projekcie powinien był zgłosić burmistrz Andrzej S., dlatego usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych, które skutkowały utratą przez gminę Pisz dotacji. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Z kolei zastępca burmistrza Janusz P. usłyszał zarzut nieudostępnienia jednemu z radnych informacji o zamówieniach publicznych na odbiór śmieci, co jest sprzeczne z obowiązkiem informacji publicznej. Czyn ten jest zagrożony karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Fot. Ł. Węglewski

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w pieniądze, prawo, śmieci, Pisz, burmistrz, inwestycja, Urząd Marszałkowski, dofinansowanie, dotacja, zamówienia publiczne, zastępca burmistrza, uprawnienia
Dzięki pracy spłacają długi i alimenty. Coraz więcej więźniów ma zatrudnienie

Prawie 4 tysiące więźniów, którzy odsiadują wyroki w zakładach karnych na Warmii i Mazurach ma pracę. Liczba ta stanowi 60 procent osadzonych w więzieniach na terenie...

Zamknij
RadioOlsztynTV