Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzięki pracy spłacają długi i alimenty. Coraz więcej więźniów ma zatrudnienie

Fot. A. Minkiewicz-Zaremba

Prawie 4 tysiące więźniów, którzy odsiadują wyroki w zakładach karnych na Warmii i Mazurach ma pracę. Liczba ta stanowi 60 procent osadzonych w więzieniach na terenie regionu.

Część pracuje w halach produkcyjnych przy zakładach karnych, jednak większość zatrudnionych jest poza więzieniem. To prywatne firmy, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje państwowe i stowarzyszenia.

Major Magdalena Socha – rzecznik dyrektora okręgowego służby więziennej w Olsztynie mówi, że praca jest najważniejszym elementem resocjalizacji.

To jest zmiana postaw, nauka odpowiedzialności oraz zarabianie i spłacanie swoich długów i alimentów. Praca ma szereg różnych wartości, które wykorzystujemy do resocjalizacji osadzonych.

00:00 / 00:00

Osadzeni kierowani są do pracy płatnej lub bezpłatnej. Część pieniędzy jest kierowana na pomoc innym osadzonym, trafia na fundusz aktywizacji, z którego budowane są m.in. nowe hale, gdzie inni więźniowie mogą podejmować pracę.

Fot. służba więzienna

Autor: K. Grabowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w pieniądze, praca, długi, więzień, zakład karny, więźniowie, alimenty, osadzeni, zatrudnienie, Służba Więzienna, zakład produkcyjny
Są wyniki kontroli w iławskiej „ziemniaczance”. Na zakład nałożono kary

Spółka Amelo, produkująca w Iławie między innymi skrobię ziemniaczaną, zanieczyszcza środowisko – to wyniki kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie. - Amelo bez wymaganych pozwoleń...

Zamknij
RadioOlsztynTV