Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Wilk odniósł się do zarzutów senatora PO w sprawie elbląskiego portu. „To manipulacja”

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk. Fot. K. Pakulnicki

Ubiegający się o reelekcję senator Platformy Obywatelskiej Jerzy Wcisła zarzucił rządowi brak zaangażowania finansowego w rozwój portu w Elblągu, w kontekście przekopu przez Mierzeję Wiślaną. To manipulacja – odpowiada elbląski poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk.

Jak mówi, inwestycja jest finansowana przez rząd, a port morski w Elblągu to obiekt komunalny, a więc inwestycje tam prowadzone powinny być finansowane przez samorząd.

00:00 / 00:00

Przy okazji wyraził zaniepokojenie brakiem wsparcia inwestycji portowych w Elblągu, ze strony Urzędu Marszałkowskiego. Jerzy Wilk podkreślił, że inwestycja jest największym przedsięwzięciem gospodarczym w regionie i dziwi się, że marszałek nie zabezpiecza środków w funduszach RPO.

00:00 / 00:00

Poseł PiS zaznaczył, że zarówno przekop Mierzei Wiślanej, jak i rozwój portu morskiego w Elblągu, powinny łączyć wszystkich parlamentarzystów i polityków w regionie, a nie być polem walki politycznej.

Elbląski polityk odniósł się także do wulgarnych komentarzy na jednym z elbląskich portali internetowych.  W komentarzach do artykułu o przyszłości elbląskiego portu w wulgarny, chamski sposób zaatakowano Jerzego Wilka.

Poseł przyznaje, że rzadko czyta komentarze i już się na nie uodpornił, ale tym razem w niewybredny i brutalny sposób zaatakowano także jego rodzinę. W związku z tym zdecydował się na drogę prawną i zgłosił sprawę w prokuraturze.

00:00 / 00:00

Z jednej strony winę za brak moderacji niedopuszczalnych komentarzy ponosi redakcja. Ale z drugiej strony jeśli nie dochodzi do bezpośredniego, imiennego napiętnowania i ukarania autorów takich wpisów, to czują się oni bezkarni.

 

Autor: J.Salmonowicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przekop, Jerzy Wilk, Mierzeja Wiślana, Jerzy Wcisła, hejt
Hejt w polityce, początek kampanii wyborczej i kolejna wizyta prezydenta USA w Polsce. Oglądaj audycję My, Wy, Oni

Gospodarzem audycji publicystycznej My, Wy, Oni był Krzysztof Kaszubski. Z zaproszenia do studia skorzystali: Urszula Pasławska - Polskie Stronnictwo Ludowe Henryk Falkowski - Kuzkiz’15 Jarosław Słoma...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV