Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit (PiS): Jesteśmy już bardzo blisko ostatecznych ustaleń

Jerzy Szmit. Fot. A. Dybcio

„Porozumienie jest bardzo bliskie” – powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn prezes PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit. W ten sposób skomentował efekty dwóch wczorajszych spotkań: kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości oraz spotkania Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobro.

Chodzi oczywiście o kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy do którego doszło w wyniku głosowania nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Na antenie Radia Olsztyn Jerzy Szmit był pytany m.in. o to, czy spodziewa się uroczystego podpisania umowy koalicyjnej, jeśli dojdzie do porozumienia z Solidarną Polską:

Myślę, że nie. Dziś nie oczekujemy fleszy, a bardziej pracy i realizacji programu. Wiadomo, że w takiej sytuacji praca rządu jest spowolniona. Jesteśmy już bardzo blisko ostatecznych ustaleń.

Jerzy Szmit pytany o możliwość wejścia Jarosława Kaczyńskiego do rządu powiedział, że „taki wariant jest rozważany”. W mediach pojawiają się informacje, że prezes PiS miałby nadzorować resorty sprawiedliwości, obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i administracji.

Jerzy Szmit przyznał jednak, że taka decyzja jeszcze nie zapadła:

Naturalną rzeczą jest, że liderzy partii, którzy wchodzą w skład koalicji rządzącej są w rządzie, odpowiadają za określone obszary działalności. Natomiast podkreślam, że decyzji jeszcze nie ma.

Wczoraj wieczorem w Warszawie doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro. Politycy Zjednoczonej Prawicy mówią, że porozumienie jest bardzo bliskie. Po popołudniowym spotkaniu kierownictwa PiS, a przed spotkaniem Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobro rzeczniczka partii Anita Czerwińska powiedziała, że „piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji”.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Jerzym Szmitem

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w kryzys, Jerzy Szmit, Solidarna Polska, koalicja, porozumienie
Iwona Arent (PiS): W tej chwili koalicja praktycznie nie istnieje, ale to nie znaczy, że nie dojdzie do porozumienia

Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy, przynajmniej w tej chwili, jest taka, że koalicja praktycznie nie istnieje - powiedziała w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn posłanka Prawa i Sprawiedliwości...

Zamknij
RadioOlsztynTV