Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent (PiS): W tej chwili koalicja praktycznie nie istnieje, ale to nie znaczy, że nie dojdzie do porozumienia

Iwona Arent
fot. Przemysław Getka

Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy, przynajmniej w tej chwili, jest taka, że koalicja praktycznie nie istnieje – powiedziała w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn posłanka Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent.

W rozmowie z Krzysztofem Kaszubskim posłanka nie wykluczyła jednak, że wkrótce dojdzie do porozumienia między PiS-em a Solidarną Polską. Iwona Aret podkreśliła, że zdarzały się sytuacje, kiedy koalicjanci nie popierali ustaw, na których przegłosowaniu zależało Prawu i Sprawiedliwości.

To nie znaczy, że do końca tygodnia, po rozmowach naszych szefów, które będą się toczyły dzisiaj o godzinie 13, nie dojdzie do porozumienia.

Parlamentarzystka PiS nie chciała oceniać zachowania swojego partyjnego kolegi posła Jerzego Małeckiego podczas sejmowego głosowania przeciwko tak zwanej „Piątce dla zwierząt”. Posłanka przypuszcza, że poseł Małecki miał jakieś ważne powody, które zadecydowały o głosowaniu sprzecznym z wytycznymi kierownictwa partii.

Wiadomo było, że to głosowanie jest bardzo ważne dla naszego klubu, ponieważ przed głosowaniem było spotkanie z szefem klubu poselskiego marszałkiem Terleckim i prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Była mowa o tym, że ta ustawa jest bardzo ważna. Chodzi też o lojalność i działanie zespołowe, drużynowe.

Iwona Arent przypomniała, że poseł Jerzy Małecki, tak jak inne osoby z PiS-u, które głosowały przeciwko ustawie „Piątka dla zwierząt”, jest obecnie zawieszony w partii.

Odnosząc się do obecnej sytuacji w Zjednoczonej Prawicy, posłanka Arent powiedziała, że koalicja praktycznie nie istnieje. Nie wykluczyła jednak, że wkrótce dojdzie do porozumienia między PiS-em a Solidarną Polską.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

 

 

Autor: K.Kaszubski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska, Iwona Arent, Zjednoczona Prawica
Jerzy Szmit komentuje kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy. „Nie możemy udawać, że nic się nie stało”

"Głęboko wierzę, że do ostatecznych, złych rozstrzygnięć nie dojdzie" - powiedział w rozmowie z Radiem Olsztyn prezes PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit. W ten sposób...

Zamknij
RadioOlsztynTV