Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Małecki: Moja nominacja w sejmowej Komisji Rolnictwa nie jest nagrodą za pozostanie w PiS-ie

Poseł Jerzy Małecki. Fot. P. Getka

Funkcja wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie jest nagrodą za pozostanie w PiS-ie – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Małecki.

W Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Małecki tłumaczył Krzysztofowi Kszubskiemu okoliczności swojej nominacji.

Akurat zaistniała taka sytuacja, że w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jeden z poprzednich wiceprzewodniczących Ryszard Bartosik został wiceministrem, a że nie można łączyć funkcji w rządzie i parlamencie więc powstał wakat. Na ostatnim posiedzeniu komisji, padła propozycja, żeby uzupełnić go o mnie. Moja kandydatura została przedstawiona przez przewodniczącego Roberta Telusa i nie ukrywam, z wielką satysfakcją, że została przyjęta jednogłośnie.

W Radiu Olsztyn poseł PiS zaprzeczył, że jego brat ma coś wspólnego z przemysłem futrzarskim. Jak powiedział podczas głosowania przeciw tzw. „piątce dla zwierząt” kierował się własnym sumieniem.

Pochodzę z rodziny rolniczej. Mój brat nie zajmuje się hodowlą zwierząt futerkowych ani norek, ani tchórzofretek. Jest rolnikiem, który hoduje bydło. To są spekulacje, które są obok mnie i poza mną, które powielają pewne fake newsy, powielają nieprawdę.

Po zagłosowaniu przeciwko tak zwanej „piątce dla zwierząt” poseł Jerzy Małecki, razem z 14 innymi parlamentarzystami PiS, był zawieszony w prawach członka partii. W tym tygodniu władze Prawa i Sprawiedliwości zdecydowały o odwieszeniu posłów, po tym jak Lech Kołakowski zapowiedział wystąpienie z PiS-u i założenie nowego koła.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Jerzym Małeckim

00:00 / 00:00

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, poseł, Prawo i Sprawiedliwość, Jerzy Małecki, parlamentarzysta
Platforma Obywatelska opracowała czarną księgę niespełnionych obietnic. PiS odnosi się do zarzutów

Czarną księgę niespełnionych obietnic Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowano na konferencji prasowej przedstawicieli warmińsko-mazurskiej Platformy Obywatelskiej. To audyt przeprowadzony przez posłów i senatorów Koalicji Obywatelskiej z pracy...

Zamknij
RadioOlsztynTV