Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jedne powstaną od nowa, inne zostaną odbudowane. W regionie pojawią się kolejne przystanki kolejowe

Na kolejowej trasie Polski – w tym także na Warmii i Mazurach – powstaną kolejne przystanki – zapowiedział prezydent Andrzej Duda i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. To część rządowego programu „Kolej Plus”.

Do tej pory mowa była m.in. o budowie lokalnych dróg, obwodnic i dofinansowaniu przewozów autobusowych. Najnowsze założenie to 200 przystanków kolejowych w całej Polsce. W naszym regionie zaplanowano sześć takich inwestycji – nowe przystanki w Nikielkowie i w Kolnie – to powiat olsztyński oraz w Łankiejmach w gminie Korsze.

Pieniądze zostaną przeznaczone również na odbudowę starego przystanku w Karwicy Mazurskiej na trasie Olsztyn-Ełk, w gminie Ruciane-Nida. Gruntowny remont czeka też perony w Pasłęku. Pociągi po raz pierwszy w historii mają zatrzymywać się również w Wietrzychowie w gminie Nidzica. Lokalne władze starały się o to od dawna.

Nie mamy żadnej komunikacji publicznej – ani autobusu, ani przystanku. Niektórzy mają problem, żeby dojechać do pobliskiej Nidzicy

– mówi sołtys Wietrzychowa, Mariusz Sznarbach. Dodajmy, że pierwsze przetargi na te inwestycje mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pociąg, pieniądze, budowa, remont, przystanki, linia kolejowa
Podawał się za pracownika banku. Mieszkanka Elbląga straciła 20 tysięcy złotych

Stratę 20 tysięcy złotych kosztowało pewną elblążankę nadmierne zaufanie do dzwoniącego do niej rzekomego przedstawiciela banku. Kobieta nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, przekazała oszustowi dane...

Zamknij
RadioOlsztynTV