Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jedna osoba nie żyje, kilkanaście jest rannych. Warmińsko-mazurska policja podsumowała akcję Znicz. W całym kraju zginęło 25 osób

W czasie świątecznego weekendu na drogach regionu wydarzyło się 10 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 16 zostało rannych. Było też prawie 200 kolizji.

Na drogach Warmii i Mazur policja zatrzymała 36 pijanych kierowców. Ofiara śmiertelna i wielu poszkodowanych w wypadkach to młodzi ludzie. W pobliżu Starych Jabłonek w powiecie ostródzkim zginął 20-letni kierowca seata, który na prostej drodze uderzył w drzewo. Mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Młodzi ludzie zostali też poszkodowani w wypadku w gminie Janowo w powiecie nidzickim. 19-letni kierujący skodą prawdopodobnie za szybko jechał. Samochód wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji, a potem w balkon domu jednorodzinnego. Kierowca i jego pasażerowie w wieku 18 i 22 lat zostali przetransportowani do szpitali.

W okolicach Iławy, 18-latek kierujący bmw na prostym odcinku stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi i dachował. Do szpitala trafiła jego pasażerka.

Według Komendy Głównej Policji, w świąteczny weekend na polskich drogach było o niemal połowę mniej zabitych niż w tym samym czasie przed rokiem. Zginęło 25 osób. Liczba rannych jest mniejsza o jedną czwartą. Poszkodowanych zostało prawie 350 osób. Od czwartku do niedzieli w całym kroju drogi patrolowało ponad 6 tysięcy mundurowych.

Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, policja, bezpieczeństwo, Akcja
Trwa policyjna akcja „Znicz”. 11 osób zginęło na polskich drogach od czwartku

Od rana zginęły 2 osoby, a kilkanaście zostało rannych – wynika z danych Komendy Głównej Policji. Do niedzielnego wieczora trwa akcja "Znicz", co oznacza wzmożone kontrole...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV