Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jedna czwarta produktów niewłaściwie oznakowana, a na etykietach nieprawdziwe informacje

92 kontrole przeprowadziła Wojewódzka Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w pierwszym kwartale tego roku w regionie. Jedna czwarta produktów spożywczych była źle oznakowana, na etykietach natomiast były nieprawdziwe informacje.

Inspektorzy skontrolowali 223 partie artykułów, przede wszystkim były to jaja, warzywa, przetwory warzywne i koncentraty. Za próby oszukania konsumentów lub niewłaściwe oznakowanie produktów grożą kary – mówi Sylwia Ciągło-Androsiuk z wojewódzkiej inspekcji w Olsztynie.

Wzywamy takiego przedsiębiorcę, by usunął te nieprawidłowości, czyli wydaje się zalecenia pokontrolne. W przypadku stwierdzenia naruszenia prawa wydawane są także decyzje o karze finansowej.

Kontrolą objęto także produkty nieopakowane, takie, jak pieczywo, ciastka, mięso, wędliny, czy ryby mrożone i tu sprawdzano, czy konsument ma dostęp do informacji na temat produktu nieopakowanego. Skontrolowano 149 partii towarów, jedna czwarta była całkowicie pozbawiona informacji o składzie produktu, czy jego pochodzeniu.

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywność, kontrola
Pracownica sądu miała wgląd do akt oskarżonego męża. Co na to sąd?

Żona byłego policjanta, który jest oskarżony o obrabowanie kantoru pracuje w sądzie rejonowym w Olsztynie, w jednostce, przez którą przechodzą akta sądowe. Prezes tego sądu Maciej...

Zamknij
RadioOlsztynTV