Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden na jednego, czyli PiS kontra PSL. Tematami raport techniczny ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej i przekop Mierzei Wiślanej

Ryszard Cecot (PSL) i Dariusz Rudnik (PiS). Fot. A. Dybcio

Jeden na Jednego, czyli starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego byli:

  • Dariusz Rudnik (Prawo i Sprawiedliwość)
  • Ryszard Cecot (Polskie Stronnictwo Ludowe)

Raport techniczny podkomisji powołanej do zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej

Jak mówi szef podkomisji Antonii Macierewicz, dokument oparty jest na faktach a eksperci skupili się na opisaniu przyczyn tragedii sprzed 8 lat: – Dokument koncentruje się na faktach, które doprowadziły do śmierci polskiej elity. Ma on charakter faktograficzny – podkreśla Antonii Macierewicz. W raporcie napisano między innymi, że do śmierci pasażerów rządowego Tupolewa doprowadziła eksplozja w centropłacie maszyny. Nie wiadomo, kiedy podkomisja przedstawi raport końcowy. Zespół czeka jeszcze na wyniki ekspertyz zamówionych m.in. w USA a także na zakończenie ekshumacji ofiar, które prowadzi prokuratura.

Przekop Mierzei Wiślanej

Zarząd Województwa Pomorskiego wydał negatywną opinię w sprawie budowy przekopu przez Mierzeję Wiślana. W opinii złożonej przez zarząd czytamy, że brak jest ekonomicznego uzasadnienia dla tak wielkiej i kosztownej inwestycji a sam przekop Mierzei to nie koniec wydatków. Potrzebna jest także modernizacja infrastruktury portowej w Elblągu.

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego.

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Smoleńsk, PSL, PiS, Mierzeja Wiślana, Dariusz Rudnik, Ryszard Cecot
„Mam nadzieję że pierwsza łopata zostanie wkopana w listopadzie”. Rafał Traks o budowie kanału przez Mierzeję Wiślaną

O negatywnym stanowisku Zarządu Województwa Pomorskiego w sprawie budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną mówił  Rafał Traks, radny elbląskiej rady miasta z klubu radnych Prawa i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV