Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Jawor – u źródeł kultury”. Znamy zwycięzców w kategorii rękodzielnictwa

Fot. Przemysław Getka

Anna Bałdyga laureatką konkursu „Jawor – u źródeł kultury”, w kategorii rękodzielnictwa. Nagrody wręczono dziś w siedzibie Radia Olsztyn.

Anna Bałdyga pochodzi z Wydmin. Specjalizuje się w tkactwie tradycyjnym oraz plastyce obrzędowej. Jak sama przyznała, pasję wyniosła z domu:

W tkactwie tradycyjnym wykorzystuję różne techniki, których nauczyła mnie mama. Od zwykłych szmaciaków po tkaninę dwuosnowową.

Od wielu lat prowadzi także kursy tkactwa tradycyjnego w Akademii Łucznica w Łucznicy, zajmuje się również plastyką obrzędową – robiąc m.in. palmy kurpiowskie czy kwiaty z bibuły.

Drugie miejsce w konkursie zajęła olsztynianka Anna Farańczuk, wykonująca pisanki na skorupkach z wydmuszek kurzych i gęsich metodą batikową – pisanie woskiem.

Trzecia nagroda przypadła Romanowi Guzkowi z Brzozowa, specjalizującemu się w plecionkarstwie z wikliny.

Jury konkursu przyznało także wyróżnienia, które trafiły do Czesława Ochnio z Budzewa, zajmującego się wyplataniem tradycyjnych wieńców dożynkowych oraz Stanisława Rudnika z Ełku, wykonującego rzeźby ludowe.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

00:00 / 00:00

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

Więcej w rękodzieło
Warsztaty plecenia palm wielkanocnych i prezentacja rękodzieła. W Dobry Mieście trwa Jarmark Wielkanocny

W Dobrym Mieście odbywa się Jarmark Wielkanocny. Organizatorzy przygotowali prezentacje rękodzieła i dziedzictwa kulinarnego, warsztaty rękodzielnicze oraz występy zespołów: Lelija, Serduszka, Pasja. Na dobromiejskim jarmarku będzie...

Zamknij
RadioOlsztynTV