Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Jawor – u źródeł kultury”. Wygraj wyjątkową publikację o folklorze Warmii i Mazur

Fot. P. Getka

Kolejny raz oddajemy w ręce naszych Słuchaczy wyjątkową publikację „Jawor – u źródeł kultury”. Uwieczniliśmy w niej ulotne chwile związane z występami naszych ludowych artystów. Wydawnictwo powstało dzięki współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Oprócz płyty, będącej dźwiękowym zapisem muzycznej spuścizny tradycji śpiewaczej i instrumentalnej Warmii i Mazur, w albumie są sylwetki finalistów III edycji konkursu „Jawor – u źródeł kultury 2022”, opinie jurorów dotyczące występów uczestników, a także galeria zdjęć z finału regionalnego i ogólnopolskiego oraz teksty ludowych pieśni.

Chcemy, by to wydawnictwo było inspiracją do głębszego poznawania rodzimego folkloru i artystów próbujących ocalić od zapomnienia tradycję muzyczną regionów województwa warmińsko-mazurskiego. Ludowy repertuar jest niezwykle bogaty i wart przekazywania z pokolenia na pokolenie.

Album powstał dzięki projektowi „Jawor – u źródeł kultury”, dofinansowanemu ze środków Narodowego Centrum Kultury. Będzie można wygrać go słuchając Radia Olsztyn.

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Redakcja: K. Ośko

Więcej w Warmia i Mazury, folklor, kultura ludowa
Unikalne zdjęcia gratką nie tylko dla historyków. „W latach 60. to był rarytas”

Jak z lotu ptaka wyglądają zabytkowe układy urbanistyczne? Można to zobaczyć na zdjęciach, które udostępnił w internecie Narodowy Instytut Dziedzictwa. W specjalnej fototece są też zdjęcia...

Zamknij
RadioOlsztynTV