Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jarmarki świąteczne okazją do zabawy i dobroczynności

Giżycko

W tym roku w Giżycku coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy połączono z Wigilią na Pasażu Portowym. Organizatorzy przygotowali kiermasz rozmaitości, warsztaty rękodzielnicze, mikołajkowe atrakcje dla dzieci i wspólne śpiewanie kolęd. Podczas jarmarku prowadzona była akcja Świąteczne Anioły. Za zebrane pieniądze zostaną kupione  prezenty dla najuboższych dzieci z Giżycka i okolic.

Olsztynek

W Olsztynku atrakcjami Jarmarku Wigilijnego były m.in. kiermasz, świąteczne warsztaty, plenerowa scena i żywa szopka. Nie zabrakło świątecznych prezentacji i wspólnego śpiewania kolęd z uczniami olsztyneckich szkół i przedszkoli. Kiermasz Świąteczny był okazją do zrobienia przedświątecznych zakupów. Na straganach oprócz ozdób i dekoracji choinkowych były tradycyjne wyroby, przyprawy i zioła, ręcznie szyte zabawki oraz słodycze. Imprezie towarzyszyło stoisko elfów, w którym można się było przebrać i wziąć udział w sesji zdjęciowej ze św. Mikołajem, Królową Śniegu, Elsą i Anną. Jarmark zakończyło olsztyneckie światełko do nieba.

Olsztynecki Jarmark Wigilijny. Fot. Archiwum Muzeum Budownictwa Ludowego

Olsztynecki Jarmark Wigilijny. Fot. Archiwum Muzeum Budownictwa Ludowego

Olsztynecki Jarmark Wigilijny. Fot. Archiwum Muzeum Budownictwa Ludowego

Braniewo

W Braniewie na placu przed bazyliką mniejszą odbyły się Warmińskie Spotkania Czterech Kultur, czyli wspólnie śpiewanie kolęd. Impreza, od wielu lat, łączy ludzi bez względu na wiek, przekonania, pochodzenie. Wspólnemu śpiewaniu kolęd i pastorałek towarzyszyła degustacja wigilijnych potraw i dzielenie się opłatkiem. Był też kiermasz, na którym można było kupić świąteczne ozdoby.

Dobre Miasto

Mieszkańcy Dobrego Miasta w tamtejszym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbyło się wspólne śpiewanie najpiękniejszych kolęd świata.

Świąteczne kolędowanie w Dobrym Mieście

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, Giżycko, Braniewo, jarmark
Do wsi pod Braniewem nawieziono ziemię wymieszaną z ludzkimi szczątkami

W jednej z podbraniewskich miejscowości odkryto, że ktoś nawiózł tam ziemię wymieszaną z ludzkimi szczątkami. Po wstępnym dochodzeniu prokuratura uznała, że  mogą pochodzić z dawnego  poniemieckiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV