Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Dzisko: Sytuacja epidemiologiczna wyraźnie pokazuje, że powinniśmy się szczepić

Dane epidemiologiczne z Ministerstwa Zdrowia nie są dziś optymistyczne. Znów stwierdzono wzrost zakażeń i zgonów wśród osób z COVID-19, zarówno w kraju jak i w regionie.

W całej Polsce zmarło 605 osób, na Warmii i Mazurach – 31. Ostatniej doby w kraju wykryto prawie 12,5 tysiąca nowych zakażeń, w Warmińsko-Mazurskiem – 815.

Dalszy rozwój sytuacji epidemiologicznej zależy w dużej mierze od nas – przekonuje dyrektor warmińsko-mazurskiej stacji sanepidu, Janusz Dzisko. Jego zdaniem bardzo duże znaczenie będą miały nasze zachowania w czasie świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra.

00:00 / 00:00

– Oprócz codziennego przestrzegania zasad DDM – dystans, dezynfekcja, maseczki, kluczowe są szczepienia – dodał Janusz Dzisko.

00:00 / 00:00

Województwo warmińsko-mazurskie jest nadal jednym z województw z najwyższym wskaźnikiem zakażeń w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców – wynosi on 5,74. Nieco wyższy jest tylko w Zachodniopomorskiem. Natomiast w samym regionie ten wskaźnik jest najwyższy w powiecie elbląskim – wynosi 10,69, prawie 9 w samym Elblągu, a powyżej 8 w powiatach ostródzkim, nowomiejskim i kętrzyńskim.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienia, Janusz Dzisko, koronawirus
W ciągu ostatniej doby zmarło ponad 600 osób. Jak na tle kraju wypadł region?

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 12 454 osób, zmarło 605 chorych – podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii wykryto 1 159...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV