Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jakub Kochanowski nowym środkowym Indykpolu AZS Olsztyn

Jakub Kochanowski będzie nowym środkowym Indykpolu AZS Olsztyn. Fot. www.indykpolazs.pl

Indykpol AZS Olsztyn ma kolejnego nowego zawodnika. Działacze Akademików podpisali kontrakt z jednym z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia – Jakubem Kochanowskim.

Pochodzący z Giżycka 19-letni środkowy bloku ostatnio występował w pierwszoligowym SMS Spała, jest również kapitanem juniorskiej reprezentacji Polski, z którą w zeszłym roku zdobył tytuł Mistrza Świata i Mistrza Europy. Jakub Kochanowski mierzy 199 cm wzrostu.

Poza Jakubem Kochanowskim na środku siatki, zagrają w Olsztynie doświadczeni – Daniel Pliński i Miłosz Zniszczoł.

O oczekiwaniach przed nowym sezonem z Jakubem Kochanowskim rozmawiał Maciej Świniarski

00:00 / 00:00

Myślę, że granie w pierwszej lidze trochę pomoże mi pokonać ten przeskok między młodzieżową, a seniorską siatkówką. Zespół, z którym miałem do czynienia w Spale, jest naprawdę mocny. Trenerzy powtarzali nam, że rzadko zdarza się, aby jedna drużyna aż tyle osiągnęła w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Oczywiście cieszymy się z sukcesów, a to z kolei wynik naszej ciężkiej pracy na treningach. Mam nadzieję, że będziemy mogli pokazywać nasze umiejętności w Plus Lidze. 15 lipca zaczynamy przygotowania do Mistrzostw Europy, które odbędą się we wrześniu w Bułgarii. Zdobyliśmy już wszystkie możliwe medale w zeszłym sezonie reprezentacyjnym i apetyt teraz jest jeszcze większy. Dlatego biało-czerwona koszulka i na boisko! Natomiast przychodząc do olsztyńskiego klubu, zdaję sobie sprawę, że nie będę od razu pierwszym, albo drugim środkowym, ale mam zamiar zrobić wszystko, żeby dostać się do pierwszego składu i się tam utrzymać. Chcę się uczyć m.in. od Daniela Plińskiego, bo słyszałem, że jest bardzo dobrym nauczycielem młodych zawodników, zresztą podobnie jak Andrea Gardini, który też był kiedyś środkowym, a teraz wspaniałym szkoleniowcem. Odkąd zaczął być trenerem olsztyńskich siatkarzy, marzyłem o tym, żeby pojawić się w AZS.

 

(mświn/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn, Jakub Kochanowski
Nowy siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn

Umowę z Akademikami podpisał 25-letni przyjmujący - Adrian Buchowski. Zawodnik przez ostatnie trzy sezony bronił barw Effectora Kielce, a rok temu był nawet powołany do szerokiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV