Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jako jedyny przeżył wypadek. Zostanie przesłuchany jak wytrzeźwieje. Sekcja trzech ofiar po weekendzie

Fot. tygodnikszczytno.pl

– Mężczyzna, który brał udział w tragicznym nocnym wypadku pod Szczytnem, wyszedł z niego bez szwanku; jest wypisywany ze szpitala i ma się stawić na przesłuchanie w prokuraturze – poinformował prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Bekulard. Troje innych uczestników wypadku zginęło.

Nocą do rzeki Sawicy pod Szczytnem wpadł samochód osobowy, którym podróżowały cztery osoby – trzy zginęły, jedna trafiła do szpitala.

Osobą, która trafiła do szpitala, jest 25-letni mężczyzna. Nic mu się poważnego nie stało, trafił jedynie na obserwację i właśnie jest wypisywany ze szpitala, mamy nadzieję, że jeszcze dziś go przesłuchamy, że pozwoli na to stan tego człowieka. Nie chodzi mi tu o jego zdrowie, ale stan trzeźwości, ponieważ w czasie zabierania do szpitala ten mężczyzna był pod wpływem alkoholu

– powiedział prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Bekulard.

Osobę, która przeżyła wypadek ratownicy znaleźli w trzcinach, kilkadziesiąt metrów od auta. Na razie nie wiadomo, dlaczego ten mężczyzna był poza samochodem – czy wydostał się sam, czy wypadł z auta.

Osoby, które zginęły to 24-letnia dziewczyna z gminy Szczytno oraz mężczyźni w wieku 21 i 30 lat – obaj to mieszkańcy Szczytna. Na poniedziałek zaplanowano ich sekcje zwłok.

Prokuratura ustala, co się stało, że skoda z czterema osobami wpadła do wody. Na ten moment nie wiadomo, czy auto wypadło z szosy (w pobliżu jest zakręt), czy nastąpiła awaria samochodu. – Będziemy to wyjaśniać – powiedział Bekulard. Prokurator dodał, że świadkowie, którzy zaalarmowali służby przyjechali na miejsce tragicznego wypadku, gdy samochód był już w wodzie.

Ponieważ w samochodzie, który wpadł do rzeki znajdował się dziecięcy fotelik strażacy w nocy przeczesywali rzekę w poszukiwaniu dziecka. Okazało się, że auto należało do partnerki jednego z uczestników wypadku, a dziecko nie jechało wówczas samochodem.

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski

Samochód wpadł do rzeki. Nie żyją trzy osoby [AKTUALIZACJA]

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, wypadek, szczytno
Samochód wpadł do rzeki. Nie żyją trzy osoby [AKTUALIZACJA]

Trzy osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w czwartek kilka minut przed godz. 22 na rzece Sawica (powiat szczycieński). Ze wstępnych informacji, jakie dotarły do...

Zamknij
RadioOlsztynTV