Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Samochód wpadł do rzeki. Nie żyją trzy osoby [AKTUALIZACJA]

KP PSP Szczytno

Trzy osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w czwartek kilka minut przed godz. 22 na rzece Sawica (powiat szczycieński).

Ze wstępnych informacji, jakie dotarły do służb, wiadomo, że osobówka jadąca na trasie Szczytno-Witówko wpadła do rzeki Sawica. Niestety na miejscu zginęły trzy osoby – dwóch mężczyzn i kobieta – mieszkańcy powiatu szczycieńskiego. Mieli 21, 22 lata oraz 31 lat.

Strażacy zastali samochód w wodzie, podjęli czynności ratownicze. Wyciągnęli trzy osoby z wody, przystąpiono do reanimacji poszkodowanych. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych osobom poszkodowanym

– mówi starszy kapitan Łukasz Wróblewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie.

00:00 / 00:00

Ponieważ w aucie był fotelik dziecięcy, strażaccy nurkowie przeszukiwali też rzekę, by sprawdzić, czy w wodzie nie ma dziecka. Okazało się, że nie podróżowało autem. Na miejscu obecny jest prokurator i policjanci, którzy zabezpieczają ślady i ustalają okoliczności tragedii.

Po północy w szuwarach – 300 metrów od miejsca tragedii – odnaleziono czwartą osobę. Mężczyzna żyje i jest pod opieką służb medycznych.

Wyjaśniamy wszelkie okoliczności tego zdarzenia, na miejscu wciąż pracuje ekipa policyjna i prokurator. W ciągu dnia wydamy w tej sprawie komunikat

– zapowiedziała w rozmowie z oficer prasowa policji w Szczytnie Joanna Manelska.

AKTUALIZACJA

Z rzeki Sawicy pod Szczytnem wydobyto skodę, która wpadła do wody. Samochodem podróżowały cztery osoby, trzy z nich – kobieta i dwóch mężczyzn, zginęli.

Na miejscu zakończono prowadzenie niezbędnych czynności, z rzeki Sawicy wydobyto też samochód, który uczestniczył w wypadku

– poinformowała oficer prasowa policji w Szczytnie Joanna Manelska. Dodała, że czwarty uczestnik wypadku, który został znaleziony kilkadziesiąt metrów od pojazdu, jest w szpitalu.

Policja nie ujawnia, czy uczestnicy tragicznego zdarzenia byli ze sobą spokrewnieni. Wiadomo, że wszyscy są mieszkańcami powiatu szczycieńskiego. Lokalne media informują, że auto przed wpadnięciem do wody miało dachować.


Redakcja: A. Niebojewska/M. Rutynowski za PAP/P. Świniarski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, rzeka, samochód, ważne, uwaga
Śmiertelny wypadek na DK57

Jedna osoba zginęła w wypadku na drodze krajowej numer 57 w Najdymowie. To odcinek między Biskupcem a Bartoszycami. Samochód osobowy zderzył się tam z ciężarówką -...

Zamknij
RadioOlsztynTV