Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jakie będą maksymalne ceny prądu? Przedstawiono projekt

Maksymalna cena prądu dla odbiorców wrażliwych oraz mikro, małych i średnich firm ma wynieść 785 zł za MWh, a w przypadku gospodarstwach domowych cena maksymalna powyżej limitów 2/2,6/3 MWh to 699 zł/MWh – podano we wtorek w Wykazie Prac Legislacyjnych i Programowych Rady Ministrów.

Projektowane rozwiązania zakładają, że niezależnie od wzrostu cen energii elektrycznej na rynku hurtowym w roku 2023 w rozliczeniach z odbiorcami przewidziana jest stała cena za obrót energią elektryczną tzw. cena maksymalna na określonym poziomie 785 zł/MWh lub 699 zł/MWh w przypadku odbiorców w gospodarstwach domowych

– podano w wykazie prac.

Rozwiązania te zawarto w projekcie ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku. Projektem tym, który został przygotowany w resorcie klimatu zajmie się rząd.

Sejm pod koniec września uchwalił ustawę przewidującą zamrożenie gospodarstwom domowym do pewnego pułapu zużycia cen energii elektrycznej w 2023 r. na poziomie z 2022 r. Ustawa zakłada, że w przyszłym roku ceny prądu będą zamrożone na poziomie z tego roku do limitu zużycia: 2 MWh rocznie dla gospodarstwa domowego, 2,6 MWh dla gospodarstw domowych z osobami z niepełnosprawnościami i 3 MWh w przypadku rodzin z Kartą Dużej Rodziny oraz rolników.

Autor: Ł. Pawłowski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w projekt, prąd, cena
Kampania społeczna w Ełku pomoże skutecznie przeciwdziałać przemocy

Ełk będzie skutecznie przeciwdziałał przemocy. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał na ten cel wsparcie z rządowego programu Razem Bezpieczniej. Projekt realizowany przez MOPS to kontynuacja wcześniejszych...

Zamknij
RadioOlsztynTV