Internet w autach
Lawinowo rosnąca liczba urządzeń podłączonych do internetu już zaczyna zmieniać nasze życie, a przełom nastąpi w tym roku.
Takie pojęcia jak samochód podłączony do internetu (connected car) czy inteligentny dom (smart home) staną się tak samo zrozumiałe, jak dzisiaj internet czy smartfon.Wielkiego przyspieszenia internet rzeczy w europejskiej branży motoryzacyjnej ma dostać właśnie w tym miesiącu.
Zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej z lutego 2014 roku – w każdym nowym samochodzie producenci będą musieli montować system informujący służby ratunkowe o wypadkach. Urządzenia obsługujące e-call będą działały automatycznie. Wykorzystując GPS, mają podawać dokładne informacje o miejscu i czasie wypadku oraz o kierunku jazdy.
Posłuchaj audycji Marka Michalskiego
(mm/as/łw)












![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
















