Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jaka będzie druga kadencja prezydenta? A.Wasilewska: Nie spodziewam się zmiany. W.Kossakowski: To będzie wyzwanie

Anna Wasilewska (PO) i Wojciech Kossakowski (PiS)

W Porannych Pytaniach Radia Olsztyn posłowie z Warmii i Mazur podsumowali pierwszych 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy.

Przed południem rozpocznie się Zgromadzenie Narodowe, czyli połączone posiedzenie Sejmu i Senatu, które odbierze przysięgę od Andrzeja Dudy na drugą kadencję.

Posłanka Anna Wasilewska z Platformy Obywatelskiej zarzucała prezydentowi, że jest zbyt zależny od partii, z której się wywodzi.

Byłam uczestnikiem Zgromadzenia Narodowego 5 lat temu. Wsłuchiwałam się w to co mówił wtedy prezydent Andrzej Duda o pojednaniu i o budowie wspólnej Polski. Niestety okazało się, że prezydent jest całkowicie posłuszny i jest wykonawcą poleceń swoich partyjnych przełożonych.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Kossakowski uważa natomiast, że prezydent powinien współpracować z rządem.

Prezydentowi wiele rzeczy i wiele programów udało się wprowadzić wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością. Zarzut, który podnosi pani poseł jest chybiony, ponieważ i Bronisław Komorowski działał ze swoim obozem Platformy Obywatelskiej i prezydent Aleksander Kwaśniewski działał z SLD. Zapewne zawsze tak będzie, że prezydent będzie łączony z jednym ugrupowaniem.

Goście Radia Olsztyn zastanawiali się jak może wyglądać druga kadencja prezydenta Andrzeja Dudy.

Posłanka Anna Wasilewska z Platformy Obywatelskiej mówiła o tym, że nie spodziewa się zmiany stylu prezydentury.

Bardzo bym chciała, żeby prezydent Duda mógł się postawić swojemu ugrupowaniu i rozmawiał ze wszystkimi partiami politycznymi. Nie bardzo w to jednak wierzę, dlatego, że ostatnich 5 lat pokazało jaki jest prezydentem. Marzymy o tym, żeby w Polsce zaplanował spokój i żeby nie było ogromnego podziału. W tym wszystkim jest też rola pana prezydenta.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Kossakowski mówi natomiast o tym, że inauguracja drugiej kadencji przypada na bardzo trudny okres.

Myślę, że prezydentura Andrzeja Dudy będzie podobna do tej pierwszej. Prezydent będzie się starał łączyć Polaków. Jesteśmy w trudnym czasie pandemii. To będą wyzwania dla rządu, dla prezydenta jak postępować, jak prowadzić politykę, jak budować gospodarkę, żeby w tak trudnym czasie nie tylko dla Polski, ale i całego świata dało się funkcjonować.

Andrzej Duda wygrał tegoroczne wybory prezydenckie w II turze. Uzyskał ponad 10 milionów 400 tysięcy głosów, co oznaczało poparcie na poziomie 51,03 procent.

Posłuchaj Porannych Pytań

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prezydent, Anna Wasilewska
Anna Wasilewska: Jeżeli będziemy rywalizować ze sobą na opozycji, to PiS będzie zawsze wygrywał

Uważamy, że trzeba zbudować nową Solidarność - tak zapowiedź Rafała Trzaskowskiego o stworzeniu nowego ruchu obywatelskiego na antenie Radia Olsztyn komentowała posłanka Koalicji Obywatelskiej Anna Wasilewska....

Zamknij
RadioOlsztynTV