Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak sobie radzić ze świątecznym przejedzeniem? Sposobów jest kilka

Pierogi, ryba po grecku, sałatka jarzynowa, czy sernik – te i inne potrawy najczęściej zostają nam po świętach Bożego Narodzenia. Nie mając pomysłu, co z nimi zrobić często przejadamy się, a potem cierpimy.

Jeśli chcemy tego uniknąć, powinniśmy wrócić do regularnych odstępów między posiłkami i nie zapominać o piciu wody – radzi dietetyk kliniczny z olsztyńskiego Szpitala Dziecięcego dr Anna Hinburg.

Wodę należy pić 20 minut przed posiłkiem i 20 minut po posiłku. Jeśli ktoś ciągle odczuwa dolegliwości żołądkowe to dobrze jest wprowadzić ciepłą wodę z cytryną.

Można też w odpowiedni sposób przyprawaić jedzenie.

Jako przyprawa sprawdzi się zarówno imbir jak i kurkuma. Te dwie przyprawy pięknie regulują nasze trawienie.

Warto pomyśleć również o herbatach i naparach ziołowych. Układ trawienny znakomicie reguluje również napar z ostropestu, co docenią miłośnicy yerba mate.

Posłuchaj rozmowy Macieja Świniarskiego

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tradycja, Boże Narodzenie, święta, jedzenie, pierogi, stół, barszcz, przejedzenie, Dania, święta dania, święta jedzenie
Świąteczne powroty. Kierowcy radzą jak bezpiecznie dojechać do domu

Drugi dzień Bożego Narodzenia to czas powrotów ze świąt. Na niektórych drogach ruch jest dość duży. Policja apeluje, aby nie siadać za kierownicę po alkoholu i...

Zamknij
RadioOlsztynTV