Olsztyn, Elbląg, Ełk, Bartoszyce, Braniewo, Aktualności, Działdowo, Aplikacja mobilna, Giżycko, Gołdap, Iława, Kętrzyn, Lidzbark Warm., Mrągowo, Nidzica, Nowe Miasto Lub., Olecko, Region, Ostróda, Pisz, Regiony, Szczytno, Węgorzewo
Jak postępować w sytuacji zagrożenia życia? Warsztaty online dla uczniów
Każdy sposób jest dobry, by ostrzegać przed zagrożeniami. A warsztaty online to gwarancja dotarcia do dużej liczby odbiorców.
Wykorzystał to pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. bezpieczeństwa Maciej Rokus, który zorganizował warsztaty online dla uczniów szkół podstawowych i średnich w naszym regionie. Tematem były oczywiście ferie zimowe i bezpieczeństwo nad wodą.
Jak przyznaje Maciej Rokus, chodziło o to, by wykształcić pierwszy prawidłowy odruch w sytuacji zagrożenia życia, by nie ulegać panice i nie rzucać się na oślep na ratunek.
Podstawowa zasada, gdy już zdecydujemy się ratować osobę tonącą – należy podać jej kij czy szalik, nigdy rękę, bo może w panice wciągnąć nas do wody.
W warsztatach uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i dyrektorzy, a nawet warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki, który zwrócił się do społeczności szkolnej z ważnym apelem.
Należy podchodzić z wielkim szacunkiem do wody. Woda to jest żywioł (…).
Kolejne warsztaty już w piątek, a można w nich wziąć udział za pośrednictwem Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty.
Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska
Bezpieczne ferie z Radiem Olsztyn. Rusza cykl audycji dla dzieci i rodziców
PRZECZYTAJ TAKŻE
- Rząd koalicyjny po roku, budżet, ochrona granic i spółki strategiczne w audycji My, Wy, Oni
- I. Niemczycki: rolnicy nie są przekonani, jaka będzie ich przyszłość w Europie
- Dobre światła to większe bezpieczeństwo na drodze. Ruszają darmowe kontrole
- Michał Wypij o prawie jazdy dla 17-latków: ta kwestia wywoła dyskusje