Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak oddechem kontrolować stres? Posłuchaj audycji Na Zdrowie

Opieka medyczna nad pacjentem z Covid-19, który pozostaje w izolacji domowej oraz świadomy oddech w walce ze stresem to tematy, które poruszyliśmy w audycji Na Zdrowie.

Większość osób chorujących na covid-19 pozostaje w izolacji domowej. Jak w tym przypadku wygląda opieka lekarska, co powinien wiedzieć pacjent? Wyjaśnia lek. Anna Osowska- prezes Porozumienia Zielonogórskiego Warmii i Mazur skupiającego lekarzy POZ, która prowadzi przychodnię w Sępopolu.

Jednym ze szpitali, w którym leczeni są pacjenci zakażeni koronawirusem jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie. Założenie oddziału covidowego było ogromnym wyzwaniem, na początku brakowało wszystkiego od pościeli po leki- swoimi obserwacjami dzieli się dr Łukasz Grabarczyk- neurochirurg, który zajmuje się chorymi na Covid-19.

Przewlekły stres to nie tylko cierpiący umysł ale również ciało. Wielu specjalistów uważa, że podstawą radzenia sobie ze stresem jest prawidłowy oddech. Jak oddechem kontrolować stres i pozbyć się napięć. Naszym ekspertem jest dr rehabilitacji ruchowej Ryszard Biernat- twórca Centrum Sportu i Rehabilitacji w Olsztyńskiej Szkole Wyższej.

Posłuchaj audycji

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Chmielewska za A. Lipczyńska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Handlowcy: przygotowana wcześniej lista usprawni świąteczne zakupy

Lista rzeczy do kupienia, zakupy w pojedynkę i najlepiej robione w środku dnia - to sposób na sprawne i bezpieczne zakupy świąteczne po otwarciu galerii handlowych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV