Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent: powrót wojska do regionu jest dla nas szansą

Posłanka Iwona Arent. Fot. B. Świerkowska-Chromy

– Bardzo się cieszę, że pan wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział odtworzenie jednostek wojskowych na Warmii i Mazurach – mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Iwona Arent.

Przebywający w ostatnich dniach na Warmii i Mazurach minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział powrót żołnierzy do Ełku i Ostródy. Poinformował także, że stacjonująca w regionie 16 Dywizja Zmechanizowana zostanie powiększona o 1000 żołnierzy, a wojsko otrzyma nowoczesne czołgi K2, armatohaubice K9 oraz Krab.

Pełnomocnik PiS w okręgu olsztyńskim mówiła w rozmowie z Krzysztofem Kaszubskim, że za czasów rządów Platformy Obywatelskiej jednostki wojskowe były likwidowane.

Tak było w Ostródzie, Olsztynie i innych miastach. Pewne sprawy są już nieodwracalne, tak jak oddanie niektórych budynków czy koszar, jak w Olsztynie na ulicy Jagiellońskiej

– mówiła Iwona Arent.

Poseł PiS zwróciła uwagę na fakt, że powrót żołnierzy do miast regionu przyspieszy rozwój naszego województwa, gdyż wojsko jest katalizatorem dobrych zmian.

Tam gdzie powstawały jednostki wojskowe, gdzie było więcej żołnierzy to dookoła rozwijała się cała infrastruktura. Nie tylko infrastruktura drogowa czy sklepy. Do obsłużenia armii potrzebna jest większa liczba osób cywilnych, które będą współpracowały z wojskiem

– podkreśliła poseł PiS.

W miniony weekend w wielu miastach Polski odbyły się pikniki wojskowe z udziałem szefa MON Mariusza Błaszczak, który odwiedził Iławę oraz Elbląg. W Olsztynie natomiast wziął udział w przysiędze żołnierzy zasadniczej dobrowolnej służby wojskowej. Ślubowanie złożyło 80 osób.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Iwoną Arent

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Olsztyn, Ostróda
Więcej uczniów niż miejsc w szkołach. Nie dostali się nawet wzorowi

Wyjątkowo dużo uczniów bierze udział w tym roku w rekrutacji do szkół średnich. Oblegane są nawet technika i szkoły branżowe. Teraz zdarza się, że nawet wzorowi...

Zamknij
RadioOlsztynTV