Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Więcej uczniów niż miejsc w szkołach. Nie dostali się nawet wzorowi

Wyjątkowo dużo uczniów bierze udział w tym roku w rekrutacji do szkół średnich. Oblegane są nawet technika i szkoły branżowe.

Teraz zdarza się, że nawet wzorowi uczniowie nie znajdują miejsca w wybranych przez siebie szkołach średnich.

W pierwszej rekrutacji nigdzie nie dostało się dziecko, które przez wszystkie lata, w podstawówce, miało świadectwo z czerwonym paskiem (…) Było trudniej, ale ja specjalnie się nie stresuję. Jest strasznie dużo ludzi i w tym roku szkoły mają większe wymagania niż przez rokiem.

00:00 / 00:00

Olsztyńska samochodówka przyjmie o ponad setkę uczniów więcej niż rok temu. Cieszymy się z tak dużego zainteresowania, ale jest to wyzwanie dla szkoły – przyznaje dyrektor placówki Arkadiusz Gnoza.

Dla szkoły powoduje to pewne problemy natury technicznej, szczególnie dla szkoły technicznej, gdzie mamy ograniczenia jeżeli chodzi o kadrę nauczycieli. Cieszymy się, że w tym roku mamy tyle młodzieży, ale problemem może być brak nauczycieli.

00:00 / 00:00

W tym roku chętnych do nauki w szkołach średnich jest więcej. To dlatego, że 8 lat temu dodatkowo do podstawówek musiało pójść pół rocznika ówczesnych 6-latków.

W Olsztynie w rekrutacji uzupełniającej wzięło udział 1172 uczniów. Zakwalifikowanych do wybranych przez nich szkół zostało 965 z nich. Po ogłoszonych dziś wynikach rekrutacji uzupełniającej okazało się, że ponad 200 uczniów z Olsztyna nie dostało się do żadnej placówki.

Teraz ratusz tworzy dodatkowe oddziały w kilku szkołach i publikuje na swojej stronie internetowej listę placówek, w których są jeszcze wolne miejsca.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, Olsztyn, nauka, edukacja, nabór, rekrutacja, technikum, szkoła branżowa, szkoła średnia, dodatkowa rekrutacja, czerwony pasek
Utrudnienia w Olsztynie: na ulicach rozlał się płyn chłodzący

Uwaga zmotoryzowani, utrudnienia na ulicy Partyzantów w Olsztynie na odcinku od ronda Bema do 1 Maja oraz Jagiellońska-Limanowskiego. Na ulicach rozlał się płyn chłodzący. Plamę przez...

Zamknij
RadioOlsztynTV