Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent: nie żałuję, że taka koalicja istniała

– Nie żałuję, że byliśmy w koalicji z Jarosławem Gowinem – mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent.

W sobotę prezydent przyjął dymisję wicepremiera Jarosława Gowina. Wniosek o taką dymisję złożył w ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki, tym samym kończąc koalicję PiS-u z Porozumieniem. Ale nie żałuję, że taka koalicja istniała – mówiła na antenie Radia Olsztyn poseł Iwona Arent.

Udało nam się w tym czasie przyjąć bardzo wiele ustaw, wprowadzić wiele programów, chociażby programy socjalne 500+, i to też głosami oczywiście posłów Porozumienia. Nie można tego żałować. Natomiast ta formuła się powoli wyczerpywała i się wyczerpała.

Dodała, że mimo zakończenia koalicji z Porozumieniem, nie spodziewa się przedterminowych wyborów.

– Do szczepień należy zachęcać, ale nie należy ich nakazywać – mówiła Iwona Arent. W województwie warmińsko-mazurskim w ubiegłym tygodniu zaczęła rosnąć liczba hospitalizacji z powodu COVID-19. Do szpitali trafiają przede wszystkim osoby niezaszczepione. Według poseł Iwony Arent powinniśmy się szczepić, ale nie należy wprowadzać obowiązku szczepień.

Powinniśmy cały czas rozmawiać, tłumaczyć, przekonywać. Powinien być nacisk społeczny, zawodowy – chociażby w zakładach pracy. Jeżeli rząd wprowadziłby nakaz szczepień, zaraz grupy osób wyszłyby na ulice i protestowały. A te protesty by doprowadziły do tego, że następne osoby mogłyby zachorować.

W całej Polsce dotychczas w pełni zaszczepiło się ponad 18 milionów osób. W województwie warmińsko-mazurskim liczba w pełni zaszczepionych to niecałe 564 tysiące.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Iwoną Arent

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Jarosław Gowin, Iwona Arent, koalicja, porozumienie
„Pan Gowin testował cierpliwość prezesa Kaczyńskiego, aż się doigrał”

Dymisja wicepremiera Jarosława Gowina była tematem dyskusji w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn. Na naszej antenie spotkali się posłowie Jerzy Małecki z Prawa i Sprawiedliwości oraz Marcin...

Zamknij
RadioOlsztynTV