Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent i Jacek Protas: największa mądrość to mądrze czynić

Expose premier Beaty Szydło komentowali w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn warmińsko-mazurscy parlamentarzyści Iwona Arent z Prawa i Sprawiedliwości i Jacek Protas z Platformy Obywatelskiej.

Posłanka PiS Iwona Arent i poseł PO Jacek Protas

Premier Beata Szydło zapowiedziała między innymi obniżenie wieku emerytalnego, zmianę obowiązku szkolnego dla 6-latków, likwidację gimnazjów, podniesienie stawki godzinowej do 12 złotych, kwoty wolnej od podatki do 8,5 tysiąca złotych oraz darmowe leki dla osób powyżej 75 roku życia.

– To było świetne expose, bo napisali je sami Polacy – mówiła w Radiu Olsztyn Iwona Arent. Zdaniem posłanki PiS, w wystąpieniu było dużo konkretów i to co najważniejsze Beata Szydło zapowiedziała przyzwoitości władzy i koniec z arogancją, pokora, roztropność i odpowiedzialność. Iwona Arent dodała, że to życie co roku będzie pisało nowe expose.

Zawiedziony expose premier jest poseł PO Jacek Protas. Jego zdaniem nie wystarczy obiecywać, ale trzeba powiedzieć, jak, kiedy i za jakie pieniądze rząd chce zrealizować liczne obietnice. W przemówieniu nie było mowy ani o samorządzie, ani polityce zagranicznej co bardzo niepokoi posła Platformy Obywatelskiej.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Iwoną Arent i Jackiem Protasem

00:00 / 00:00

 

(bsc)

 

 

Więcej w Jacek Protas
Posłowie z Warmii i Mazur pokierują jedną z sejmowych komisji

Posłowie Andrzej Maciejewski z Kukiz'15 i Jacek Protas z Platformy Obywatelskiej pokierują komisją samorządu terytorialnego i polityki regionalnej. Poseł  z Warmii i Mazur Andrzej Maciejewski (Kukiz'15)...

Zamknij
RadioOlsztynTV