Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Instruktor, który postrzelił kursantów w WSPol w Szczytnie, usłyszał zarzuty

Instruktor ze strzelnicy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, który podczas zajęć postrzelił dwoje kursantów, usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Do wypadku doszło w maju zeszłego roku. Jak wykazała prokuratura, instruktor posługiwał się bronią niezgodnie z przepisami i niespodziewanie wystrzelił w stronę policjantów, którzy byli na szkoleniu. Kula raniła w biodro 29-letnią funkcjonariuszkę, a potem rykoszetem 30-letniego policjanta w brzuch.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, 45-letni instruktor, który prowadził zajęcia usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków oraz, że nieumyślnie naraził jedną z kursantek na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu za to do 3 lat więzienia.

Instruktor Maciej W. przyznał się do tego, co zarzuca mu prokuratura i złożył obszerne wyjaśnienia

– dodał prokurator Stodolny.

Natomiast śledczy umorzyli postępowanie w sprawie nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo 15 pozostałych osób, które były w tym czasie na strzelnicy, bo żadna z nich nie złożyła wniosku o ściganie. Taki wniosek złożyła tylko zraniona kursantka.

Autor: PAP (M.Boguszewski)/W.Chromy
Redakcja: K. Ośko/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WSPol, postrzelenie
Uroczyste ślubowanie, a następnie półroczny kurs. Warmińsko-mazurska policja przyjęła nowych funkcjonariuszy

Osiemnastu nowych funkcjonariuszy przyjął w swoje szeregi warmińsko-mazurski garnizon policji. Teraz czeka ich półroczny kurs podstawowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Potem nowi funkcjonariusze będą...

Zamknij
RadioOlsztynTV