Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uroczyste ślubowanie, a następnie półroczny kurs. Warmińsko-mazurska policja przyjęła nowych funkcjonariuszy

Fot. K. Grabowska

Osiemnastu nowych funkcjonariuszy przyjął w swoje szeregi warmińsko-mazurski garnizon policji. Teraz czeka ich półroczny kurs podstawowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Potem nowi funkcjonariusze będą oddelegowani do pracy w komendach powiatowych w Bartoszycach, Ełku, Nidzicy, Mrągowie, Ostródzie, Iławie, Lidzbarku Warmińskim i Szczytnie. Nowi policjanci służbę rozpoczną też w komendach miejskich w Elblągu i Olsztynie.

To najlepsi z najlepszych. Na jedno miejsce w policji jest siedmiu chętnych. Dziś ślubowali oddanie i służbę społeczeństwu. Wśród nowo przyjętych jest sześć kobiet. To podkreślano szczególnie, bo w tym roku przypada 95. rocznica przyjęcia pierwszych funkcjonariuszek do policji państwowej. Wówczas służbę rozpoczęło 30 pań.

Dziś w warmińsko-mazurskiej policji pracuje 3,5 tysiąca funkcjonariuszy. W garnizonie jest sto osiemdziesiąt osiem wakatów. Kolejne przyjęcia do służby planowane są w najbliższych miesiącach.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, WSPol, policjanci, ślubowanie
Pędził prawie 190 km/h przez miejscowość koło Bartoszyc. 19-letni pirat drogowy stanie przed sądem

Pędził z prędkością 189 km/h przez Kinkajmy pod Bartoszycami. 19-latek stracił prawo jazdy, które miał zaledwie od roku - mówi młodszy aspirant Marta Kabelis z bartoszyckiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV