DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Indykpol AZS przegrał ze Skrą. O awansie zadecyduje mecz w Bełchatowie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali ze Skrą Bełchatów 0:3 (21:25, 13:25, 23:25) w drugim meczu ćwierćfinału Plusligi. W rywalizacji do dwóch zwycięstw jest remis 1-1. O awansie do półfinału zadecyduje trzeci mecz, który zostanie rozegrany we wtorek w Bełchatowie.

PGE Skra przegrała pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe, ale wciąż chce awansować do najlepszej czwórki zespołów PlusLigi. Dla olsztynian awans do czołowej czwórki byłby nawiązaniem do najlepszych lat siatkówki. Jednak muszą jeszcze poczekać na realizację tego celu.

Od pierwszych piłek pierwszego seta Skra prezentowała dziś spokojną i pewną grę. Do stanu 11:11 gospodarze dotrzymywali kroku. Goście zdobyli w serii trzy punkty i był to początek końca olsztynian w tym fragmencie meczu. Jeszcze zapunktował DeFalco, ale PGE Skra powiększała przewagę. Imponował m.in. Mateusz Bieniek, po którego asie było 15:19. Ten zawodnik zakończył seta skutecznym atakiem.

Mateusz Bieniek popisywał się skutecznymi akcjami w samej końcówce drugiego seta, w którym olsztynianie zostali wręcz zdeklasowani. W trzecim secie trafili na słabszy moment PGE Skry i wykorzystywali swój dobry blok (7:10). Trener Kovac poprosił o czas, a gdy na zagrywkę wszedł Aleksandar Atanasijević doszło do remisu (13:13). Kolejne akcje to wyrównana gra, która trwała do końca seta. W ostatniej akcji Milad Ebadipour wykorzystał kontrę i efektownie zakończył spotkanie.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano serbskiego atakującego gości Aleksandara Atanasijevića.

Indykpol AZS Olsztyn: Robbert Andringa, Taylor Averill, Karol Butryn, Torey Defalco, Jan Firlej, Mateusz Poręba – Jędrzej Gruszczyński (libero) – Redi Bakiri, Jakub Ciunajtis (libero), Szymon Jakubiszak, Jan Król.

PGE Skra Bełchatów: Aleksandar Atanasijevic, Mateusz Bieniek, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Dick Kooy, Grzegorz Łomacz – Kacper Piechocki (libero) – Mikołaj Sawicki, Damian Schulz.

Redakcja: A. Niebojewska za plusliga.pl/PAP

Wybierz najlepszego siatkarza sezonu!

Więcej w siatkówka, PlusLiga, mecz, Indykpol AZS Olsztyn
Olimpia Elbląg walczy o baraże, Sokół Ostróda broni się przed spadkiem

Zespoły z naszego regionu są na dwóch różnych biegunach tabeli eWinner 2. ligi. Olimpia Elbląg walczy o udział w barażach o awans do Fortuna 1. ligi,...