DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro

Indykpol AZS Olsztyn bliżej siódmego miejsca w PlusLidze

Indykpol AZS Olsztyn wygrał ze Stalą Nysa 3:1 w pierwszym mecz o 7. miejsce w PlusLidze. Rewanż już w najbliższą niedzielę na Opolszczyźnie.

Tak jak przewidywali siatkarze i kibice, mecz siódmej i ósmej drużyny fazy zasadniczej PlusLigi był bardzo zacięty. Akademicy pojedynek rozpoczęli w składzie Tuaniga, Majchrzak, Jakubiszak, Janikowski, Karlitzek, Souza i Ciunajtis (libero).

W pierwszej partii zdecydowanie lepsi byli goście z Nysy, którzy rozbili akademików 25:16. Kolejne trzy sety to przebudzenie i zdecydowanie lepsza gra gospodarzy, którzy wygrali kolejno 25:21, 28:26 i 25:20.

Zwycięstwo 3:1 stawia olsztynian w dużo lepszej sytuacji przed rewanżem w Nysie. W dwumeczu o 7. miejsce pod uwagę brane są punkty meczowe (3:0 i 3:1 – 3 pkt, 3:2 – 2 pkt, 2:1 – 1 pkt, 1:3 i 0:3 – 0 pkt.). W dzisiejszym pojedynku akademicy zainkasowali zatem 3 punkty. Rewanż w Nysie w niedzielę o godz. 14.45. W przypadku takiej samej liczby punktów, będziemy świadkami tzw. złotego seta do 15 punktów.

Tytuł MVP trafił w ręce olsztyńskiego środkowego Szymona Jakubiszaka.

Trener Stali Daniel Pliński żałował straconych setów, ale zapowiada, że rewanż wcale nie jest formalnością.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: Ł. Sadlak/M. Świniarski
Redakcja: Ł. Sadlak/BSC

Więcej w siatkówka, PlusLiga, Indykpol AZS Olsztyn
Ostatni bój w tym sezonie. Indykpol AZS powalczy o 7. miejsce PlusLigi

Dwumecz o 7. miejsce zakończy tegoroczny sezon PlusLigi w wykonaniu siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera zmierzą się z PSG Stalą Nysa. Pierwsze...