Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Indonezyjczycy byli zatrudnieni niezgodnie z przepisami

Fot. W-MOSG

Czternastu Indonezyjczyków, nielegalnie zatrudnionych w firmie z Podlasia, pracowało na Mazurach. Jak ustalili strażnicy graniczni z Barcian, wspólnik przedsiębiorstwa powierzył cudzoziemcom pracę niezgodnie z przepisami.

12 Indonezyjczyków pracowało na innych warunkach niż było określone w zezwoleniu, jeden był zatrudniony bez umowy, a kolejny nie miał dokumentu pobytowego w Polsce.

Jak powiedziała Radiu Olsztyn major Mirosława Aleksandrowicz, rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, firma, w której pracowali nielegalnie obcokrajowcy, ma siedzibę w Zambrowie w Podlaskiem, ale cudzoziemcy pracowali na terenie powiatu mrągowskiego. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach stwierdzili, że wspólnik przedsiębiorstwa powierzył 14 Indonezyjczykom pracę niezgodnie z przepisami.

Wspólnik firmy złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze i zapłaci grzywnę w wysokości 8 tysięcy złotych.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca
Wszystko o wojsku, czyli „Dzień Mundurowy” w Elblągu

- Wojsko Polskie oferuje pewne i stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne zarobki - przekonywała podporucznik Lucyna Tyczyńska, szef Sekcji Promocji w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Elblągu. Żołnierz...

Zamknij
RadioOlsztynTV