Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Incydent podczas wyborów. W komisji był pijany mąż zaufania

Fot. PAP/P. Supernak

Do jednej z komisji wyborczych w gminie Kurzętnik stawił się pijany mąż zaufania. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – podała policja.

Rafał Jackowski z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji poinformował, że pojawienie się pijanego męża zaufania nie wpłynęło na pracę komisji wyborczej.

Policjanci sporządzili dokumentację do sądu w tej sprawie, wybory w tym lokalu przebiegają bez zakłóceń

– zapewnił.

Pijany mąż zaufania w sądzie będzie odpowiadał z art. 70 Kodeksu wykroczeń, który mówi: kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe lub służbowe.

O pijanym mężu zaufania policję poinformowali członkowie komisji wyborczej.

Głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w których wybieranych jest 53 europosłów spośród 1019 kandydatów, rozpoczęło się w niedzielę o godz. 7 rano. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza.

Obywatele 27 państw członkowskich wybiorą 720 deputowanych Parlamentu Europejskiego. Czwartego i ostatniego dnia wyborów do Parlamentu Europejskiego głosowanie odbywa się w 21 państwach europejskich.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski za J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)

Więcej w pijany, alkohol, wybory do Parlamentu Europejskiego
PKW: nie odnotowano żadnych zakłóceń ani przestępstw wyborczych

- Nie było żadnych zakłóceń w lokalach, gdzie odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego; odnotowano natomiast 13 wykroczeń - powiedział w niedzielę podczas konferencji prasowej przewodniczący...

Zamknij
RadioOlsztynTV