Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Imprezy masowe w województwie zagrożone. „Chcemy zminimalizować ryzyko”

Fot. fotolia.com

Służby zapewniają, że są przygotowane, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Procedury są przestrzegane i natychmiast wdrażane w przypadku pojawienia się zagrożenia.

Tylko w Warmińsko-Mazurskiem kwarantanną objętych jest kilkadziesiąt osób. Większość – domową, ale są też pacjenci, którzy przebywają na obserwacji w szpitalu zakaźnym. W tym w Ostródzie jest to kilkanaście osób; u dwóch wykryto patogen wirusa z Chin. To osoby, które podróżowały autobusem rejsowym z Niemiec. W sumie w kraju dotychczas potwierdzono sześć zachorowań.

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie zwołano sztab kryzysowy. Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, za apelem prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego przypominał o odpowiedzialności i zdrowym rozsądku zwłaszcza wśród osób, które wróciły z zagranicy. Mówił też by nie wywoływać paniki.

Krzysztof Kuriata – dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego poinformował natomiast o ograniczaniu organizacji imprez masowych.

00:00 / 00:00

Wiemy, że z powodu zagrożenia odwołano już m.in. 20. Jubileuszowy Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu „Działdowo Cup”, który miał się odbyć w połowie marca. Nowy termin wyznaczono wstępnie na listopad. O zmianie terminu poinformowali też organizatorzy zapowiadanych na połowę marca targów motoryzacyjnych Auto Moto Arena w Ostródzie. Teraz mają się odbyć w maju. Natomiast wójt gminy Ełk poinformował o odwołaniu wszystkich imprez sportowych i kulturalnych.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w służby, Artur Chojecki, Krzysztof Kuriata, sztab Kryzysowy, koronawirus
Zmarł pacjent, który trafił na SOR w Ostródzie. Nie był to przypadek związany z wirusem

Nad ranem w szpitalu w Ostródzie zmarł pacjent, ale nie ma to nic wspólnego z koronawirusem - informuje prezes placówki Jacek Dudzin. Pacjent został przywieziony w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV