Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

IMGW ostrzega przed upałami i burzami z gradem. Wczoraj został pobity rekord temperatury tego lata

Fot. fotolia

W całym kraju spodziewane są dziś upały. IMGW wydał ostrzeżenie także w tej sprawie.

Dla zdecydowanej większości Polski są to ostrzeżenia drugiego stopnia, a dla Warmii i Mazur, Podlasia, północnej części Mazowsza, wschodniej części kujawsko-pomorskiego i części przygranicznych powiatów Dolnego Śląska – niższego, pierwszego stopnia.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem ogłoszono dla ośmiu województw. Chodzi o pomorskie, zachodniopomorskie, mazowieckie, lubelskie, łódzkie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i lubuskie. Obowiązują od godziny 14 do 22. Intensywnym opadom deszczu ma towarzyszyć silny wiatr.

W sobotę został pobity rekord temperatury tego lata. Termometry w Słubicach w województwie lubuskim pokazały 35 st. C.

O godz. 16 temperatura wyniosła równe 35 stopni powyżej zera. Została tym samym zanotowana do 8 sierpnia br. najwyższa temperatura w tym roku w Polsce

– przekazało IMGW.

Trzeba pamiętać, aby w czasie upałów pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV. Najlepiej nie wychodzić z domu bez potrzeby, a w ciągu dnia zamknąć i zasłonić okna.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby przy wysokich temperaturach nie pić alkoholu, który odwadnia organizm. Nie wolno zostawiać dzieci i zwierząt w samochodach. Zalecane jest także unikanie wysiłku fizycznego.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w upał, lato, rekord ciepła
Z wakacji z koronawirusem. Pierwsze zakażenia turystów z Mierzei

Mieszkańcy i turyści korzystając z upalnej pogody, odpoczywają tłumnie nad jeziorami na Warmii i Mazurach. W Giżycku, mimo że na plaży jest dużo ludzi, nikt nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV