Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

IMGW ostrzega: gęsta mgła w wielu powiatach Warmii i Mazur

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstą mgłą, prognozowaną w zachodniej i południowej części województwa warmińsko-mazurskiego. Zjawisko może występować od sobotniego wieczora do niedzieli rano.

– Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może miejscami wynosić poniżej 200 m – podał IMGW w sobotnim komunikacie. Alert obowiązuje od godz. 20 do godz. 9 w niedzielę w powiatach: działdowskim, elbląskim i Elblągu, iławskim, mrągowskim, nidzickim, nowomiejskim, olsztyńskim i Olsztynie, ostródzkim, piskim i szczycieńskim. Według synoptyków prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych wynosi 80 proc.

W centralnej i wschodniej części regionu do godz. 15 w sobotę obowiązują natomiast wydane wcześniej ostrzeżenia pierwszego stopnia o opadach marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.

Autor: M. Boguszewski
Redakcja: Ł. Sadlak

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Stali się pełnoprawnymi żołnierzami”. Przysięga i piknik militarny w Olsztynie

Ponad stu żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej 9. Olsztyńskiego Batalionu Dowodzenia złożyło przysięgę. Uroczystości z udziałem rodzin, parlamentarzystów i władz samorządowych odbyły się na Placu Solidarności...

Zamknij
RadioOlsztynTV