Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iława prawie gotowa na szybką kolej

Fot. Łukasz Węglewski

Kończy się modernizacja trasy kolejowej w Iławie. To część remontowanej magistrali z Warszawy do Gdyni.

Do tej pory powstało 12 wiaduktów drogowych i kolejowych, a także most w Białej Górze. Mieszkańcy Iławy i Susza mogą korzystać już z nowych peronów i przejść podziemnych pod torami.

Na stacji Iława Główna zostanie również oddana do użytku nowa nastawnia, która będzie sercem linii E65 na odcinku od Zajączkowa Lubawskiego do stacji Susz. W przyszłości ma pełnić funkcję nowoczesnego Lokalnego Centrum Sterowania Ruchem Kolejowym.

Remonty wiaduktów i przejść podziemnych trwają jeszcze w miejscowościach: Zajączkowo Lubawskie, Rakowice, Iława, Ząbrowo, Redaki, Susz i Karolewo. Część linii E65 z Warszawy do Gdyni, która przebiega przez województwo warmińsko-mazurskie, ma zostać oddana do użytku do grudnia tego roku. Od grudnia będzie bowiem obowiązywał nowy rozkład jazdy, który uwzględnia remont trasy kolejowej.

Modernizacja całej magistrali Warszawa – Gdynia ma zakończyć się w 2015 roku. Remont pozwoli na podwyższenie prędkości maksymalnej pociągów pasażerskich ze 120 km/h nawet do 200 km/h. (mlew/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tory, modernizacja
Na torach czekał na śmierć

Policjanci uratowali życie 47-letniego mieszkańca Morąga. Oficer dyżurny morąskiej policji dostał zgłoszenie, że po torowisku chodzi człowiek. Funkcjonariusze szybko pojechali we wskazane miejsce. Niedaleko stacji zauważyli...

Zamknij
RadioOlsztynTV