Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Igor H. wpłacił kaucję i wyszedł z aresztu

Tymczasowo aresztowany za korupcję dyrektor Departamentu Polityki Jakości Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie opuści areszt za poręczeniem majątkowym.

– W sprawie korupcji w urzędzie trwa intensywne śledztwo – mówi Radiu Olsztyn rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Zbigniew Czerwiński.

00:00 / 00:00

Igor H. został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, ale wpłacił 30 tysięcy złotych kaucji i areszt został uchylony. Urzędnik został zawieszony w pełnieniu czynności służbowych, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

We wtorek (2 grudnia) prokuratorzy podejmą decyzje w sprawie środków zapobiegawczych wobec podejrzanych o korupcję dwóch olsztyńskich przedsiębiorców.

Prokuratorskie śledztwo dotyczy realizacji zamówienia publicznego na rzecz Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Całe zamówienie opiewało na 350 tysięcy złotych. Urzędnik Igor H. i przedsiębiorca Władysław B. zostali zatrzymani w miniony czwartek przez agentów białostockiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W niedzielę zatrzymano przedsiębiorcę Tadeusza Z. Wszystkim mężczyznom grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. (karp/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, korupcja, łapówka, przedsiębiorca, poręczenie, Igor H., kaucja, Władysław B.
Urzędnik i przedsiębiorcy usłyszeli zarzuty

Prokuratura oskarżyła kolejną osobę w związku z realizacją zamówienia publicznego na rzecz Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego, opiewającego na 350 tysięcy złotych. W tej sprawie CBA zatrzymało w...

Zamknij
RadioOlsztynTV