Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Hokeiści przygotowują się do mistrzostw świata grupy B

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. arch. IKS Atak

Polska reprezentacja w hokeju na slegdach przygotowuje się do mistrzostw świata grupy B. Będą one rozegrane w Ostersund od 13 września.

To zupełnie nietypowy termin, przynoszący ogromne problemy z przygotowaniem ekip. Zwykle nasza kadra trenowała w Elblągu, teraz musi dojeżdżać do Gdańska, bo tylko tam jest latem lód.

O przygotowaniach Mira Stankiewicz rozmawia z prezesem IKS Atak Elbląg Tomaszem Woźnym, menadżerem reprezentacji.

Mamy problem z przygotowaniami, bo tak naprawdę trenowaliśmy do później wiosny, właściwie do czerwca. Później taki problem z lodem, z czasem ludzi, bo jednak ci zawodnicy nie są typowymi zawodowcami – każdy ma swoją pracę, każdy musi dbać o ten swój czas własny.  Teraz mamy zgrupowanie i trenujemy w Gdańsku, bo w Elblągu nie ma jeszcze lodu (…). Jedziemy na turniej hokejowy do Czech, żeby się sprawdzić. Potem mamy 10 dni przerwy, dopracujemy parę rzeczy, poprawimy sprzęt i jedziemy na mistrzostwa świata.

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport
Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Słuchaj relacji na antenie Radia Olsztyn

24 sierpnia w Tokio rozpoczęły się XVI letnie Igrzyska Paraolimpijskie. To najważniejsza impreza czterolecia w sporcie niepełnosprawnych. Każdego dnia na antenie Radia Olsztyn słuchaj specjalnych relacji...

Zamknij
RadioOlsztynTV