Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gwałt w centrum Iławy. Podejrzany mężczyzna został zatrzymany przez policję

Zakład Karny w Iławie. Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Młody mężczyzna został zaatakowany, a następnie zgwałcony przez 32-latka, który nie tak dawno wyszedł z więzienia. Choć do zdarzenia doszło w połowie września to dopiero teraz prokuratura poinformowała o sprawie.

Dramatyczne zdarzenie rozegrało się nad jeziorem Małym Jeziorakiem. Młody mężczyzna, którego danych prokuratura nie ujawnia został zaatakowany przez Rafała K. Ten miał sterroryzować ofiarę nożem i zgwałcić. Wszystko działo się w miejscu publicznym.

Śledczy nie informują o stanie zdrowia pokrzywdzonego. Nieoficjalnie mówi się natomiast, że napastnik był recydywistą, który w sierpniu wyszedł na wolność z zakładu karnego w Sztumie.

Po napaści sprawca został zatrzymany. Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty: gwałtu i innej czynności seksualnej oraz rozboju – powiedział szef iławskiej prokuratury Jan Wierzbicki. Oprawca obecnie przebywa w areszcie i przyznał się do winy.

Za rozbój w warunkach recydywy grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności, a za gwałt od 2 do 12 la.

Autorka: K. Grabowska
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Iława, więzienie, zatrzymanie, gwałt, uwaga
Zaczął się ponowny proces oskarżonego o gwałt byłego prezydenta Olsztyna. Sprawa trwa już prawie 10 lat

Ruszył ponowny proces byłego prezydenta Olsztyna. Czesław Małkowski był skazany za gwałt na podległej mu urzędniczce, ale wyrok uchylono. Jego sprawa toczy się już prawie 10...

Zamknij
RadioOlsztynTV