Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Groził śmiercią prezydentowi Elbląga. Poznaliśmy wyrok sądu

Urząd Miasta w Elblągu. Fot. Radio Olsztyn

Mężczyzna, który groził prezydentowi Elbląga śmiercią został skazany na dwa miesiące więzienia. Kara jest warunkowo zawieszona na rok. Skazany został zobowiązany do informowania sądu o przebiegu próby. Do zdarzenia doszło trzy tygodnie po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

6 lutego Zbigniew Z. zadzwonił do sekretariatu prezydenta Witolda Wróblewskiego. Jak zeznała jego sekretarka Magdalena Ch., mężczyzna w trakcie rozmowy telefonicznej groził prezydentowi śmiercią.

Zastraszany włodarz miasta uznał, że sprawa jest poważna i zgłosił ją policji. Dalszy ciąg miał miejsce przed sądem, który podzielił obawy prezydenta Elbląga i warunkowo skazał Zbigniewa Z. na karę dwóch miesięcy więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Jak dowiedziało się Radio Olsztyn, skazany przez sąd mężczyzna odwiedził jedną z lokalnych redakcji, która opublikowała informację o jego ukaraniu. Był agresywny i nagrywał swoją wizytę.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Witold Wróblewski, Urząd mIasta w Elblągu, grożenie śmiercią
Miasto Elbląg kontra radny PiS. Sąd apelacyjny wydał wyrok

Koniec sądowej sprawy Miasta Elbląg przeciwko radnemu PiS Piotrowi Opaczewskiemu. Chodzi o jego telewizyjną wypowiedź, krytyczną wobec władz Elbląga. Przypomnijmy, 6 września przed Sadem Apelacyjnym odbyła...

Zamknij
RadioOlsztynTV